agat credit'ning har bir filiali — qulay xizmat ko‘rsatish, malakali mutaxassislar va har bir mijozga individual yondashuvni taqdim etadi. Biz moliyaviy masalalarni tez va qulay shartlarda hal qilishingizga ko‘maklashamiz.
O'zingizga yaqin filialga tashrif buyuring va kredit dasturlari, qarzlar hamda boshqa moliyaviy xizmatlar bo‘yicha konsultatsiya oling. Muhim qarorlar qabul qilishda sizni qo‘llab-quvvatlash uchun doimo yoningizda bo‘lamiz.
agat credit kassalari orqali naqd pul bilan kredit oling va so‘ndiring
Endi agat credit kompaniyasidan kreditni olish va to‘lash nafaqat bank o‘tkazmalari orqali, balki naqd pul vositalari bilan ham amalga oshirish mumkin. Bu yangilik har bir mijoz uchun jarayonni yanada qulay va moslashuvchan qilib, o‘ziga eng mos to‘lov usulini tanlash imkonini beradi.
Biz doimo mijozlarimizga yaqindan yordam berishga va eng yaxshi shartlarni taklif qilishga intilamiz. Ofisimizda sizni har qanday vaqtda yordam ko‘rsatishga va kreditlar bilan bog‘liq barcha savollaringizga javob berishga tayyor malakali mutaxassislar kutib turibdi.
Qulay xizmatimizdan foydalanish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang!
Filialimiz manzili:
Toshkent shahri, Mirzo Ulug‘bek tumani, Buyuk Ipak yo‘li ko‘chasi 131-uy.
Ish vaqti:
Dushanba-juma soat 9:00 dan 18:00 gacha.
agat crediti “Ahbor-Reyting” reyting agentligidan “barqaror” prognozli “uzA+” milliy shkalasi bo‘yicha sertifikat oldi!
Ahbor-ReytingRA MCHJ Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1995-yil 9-noyabrdagi 427-sonli qarori bilan tuzilgan Oʻzbekistonning birinchi reyting agentligi sanaladi va tijorat banklari, sugurta, lizing kompaniyalari, korporativ obligatsiyalar emitentlari, lombardlar, mikrokredit va baholash tashkilotlariga reyting xizmatlarini korsatish vakolatiga ega.
2005-yil dekabrda “Ahbor-Reyting” RA MCHJ Markaziy Osiyoda Osiyo kredit reyting agentliklari uyushmasining (Association of Credit Rating Agencies in Asia - ACRAA) birinchi aʼzosiga aylandi va hozirgi kunda dunyoning yetakchi reyting agentliklari bilan muvaffaqiyatli hamkorlik qilib kelmoqda.
Quyida ushbu tashkilotning rivojlanishi va moliyaviy holatining asosiy ko‘rsatkichlari tahlili keltirilgan:
Aktivlar va kredit portfelining o‘sishi: Tashkilot aktivlari o‘tgan davrga nisbatan sezilarli darajada 77,22 foizga oshib, 138 072,1 million so‘mga yetdi. Aktivlarning asosiy qismi berilgan kreditlar hissasiga to‘g‘ri kelib, ular ham 39,19 foizga oshdi va 160 908,2 million so‘mni tashkil etdi. Bu tashkilot faoliyatining sezilarli darajada oshganidan dalolat beradi.
Kredit portfelining sifati: Umuman olganda, kredit portfelining sifati “yuqori” deb tasniflanadi, ammo muammoli kreditlarning ma’lum bir hajmi ham mavjud. Ularni qoplash uchun kredit yo‘qotishlari bo‘yicha zaxiralar yaratildi.
Daromad ko‘rsatkichlari: Tashkilotning umumiy daromadlari 46,96% ga, xarajatlar esa 155,99% ga o‘sdi. Bu o‘rtacha aktivlar rentabelligining 34,49% dan 15,76% gacha va o‘rtacha kapitalning 37,56% dan 22,98% gacha pasayishiga olib keldi. Shuningdek, hisoblangan foizlarning olingan sof foydaga nisbati 16,99 foizdan 20,28 foizga oshdi.
Xodimlar va mijozlar: Tashkilot xodimlari soni 85 nafarni, yiliga tuzilgan shartnomalar soni esa 5137 tani tashkil etadi.
Kelajak uchun tavsiyalar: “Ahbor-Reyting” reyting agentligi “MICROFIN MIKROMOLIYA TOSHKILOTI” MCHJga aktivlar va kredit portfelini oshirishga, shuningdek, sof foiz marjasi darajasini pasaytirishga alohida e’tibor qaratishni tavsiya etadi. Ular rentabellikning yanada oshishini va tashkilotning bozordagi mavqeini yaxshilashni kutishmoqsa.