agat credit'ning har bir filiali — qulay xizmat ko‘rsatish, malakali mutaxassislar va har bir mijozga individual yondashuvni taqdim etadi. Biz moliyaviy masalalarni tez va qulay shartlarda hal qilishingizga ko‘maklashamiz.
O'zingizga yaqin filialga tashrif buyuring va kredit dasturlari, qarzlar hamda boshqa moliyaviy xizmatlar bo‘yicha konsultatsiya oling. Muhim qarorlar qabul qilishda sizni qo‘llab-quvvatlash uchun doimo yoningizda bo‘lamiz.
agat credit kassalari orqali naqd pul bilan kredit oling va so‘ndiring
Endi agat credit kompaniyasidan kreditni olish va to‘lash nafaqat bank o‘tkazmalari orqali, balki naqd pul vositalari bilan ham amalga oshirish mumkin. Bu yangilik har bir mijoz uchun jarayonni yanada qulay va moslashuvchan qilib, o‘ziga eng mos to‘lov usulini tanlash imkonini beradi.
Biz doimo mijozlarimizga yaqindan yordam berishga va eng yaxshi shartlarni taklif qilishga intilamiz. Ofisimizda sizni har qanday vaqtda yordam ko‘rsatishga va kreditlar bilan bog‘liq barcha savollaringizga javob berishga tayyor malakali mutaxassislar kutib turibdi.
Qulay xizmatimizdan foydalanish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang!
Filialimiz manzili:
Toshkent shahri, Mirzo Ulug‘bek tumani, Buyuk Ipak yo‘li ko‘chasi 131-uy.
Ish vaqti:
Dushanba-juma soat 9:00 dan 18:00 gacha.
agat crediti “Ahbor-Reyting” reyting agentligidan “barqaror” prognozli “uzA+” milliy shkalasi bo‘yicha sertifikat oldi!
Ahbor-ReytingRA MCHJ Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 1995-yil 9-noyabrdagi 427-sonli qarori bilan tuzilgan Oʻzbekistonning birinchi reyting agentligi sanaladi va tijorat banklari, sugurta, lizing kompaniyalari, korporativ obligatsiyalar emitentlari, lombardlar, mikrokredit va baholash tashkilotlariga reyting xizmatlarini korsatish vakolatiga ega.
2005-yil dekabrda “Ahbor-Reyting” RA MCHJ Markaziy Osiyoda Osiyo kredit reyting agentliklari uyushmasining (Association of Credit Rating Agencies in Asia - ACRAA) birinchi aʼzosiga aylandi va hozirgi kunda dunyoning yetakchi reyting agentliklari bilan muvaffaqiyatli hamkorlik qilib kelmoqda.
Quyida ushbu tashkilotning rivojlanishi va moliyaviy holatining asosiy ko‘rsatkichlari tahlili keltirilgan:
Aktivlar va kredit portfelining o‘sishi: Tashkilot aktivlari o‘tgan davrga nisbatan sezilarli darajada 77,22 foizga oshib, 138 072,1 million so‘mga yetdi. Aktivlarning asosiy qismi berilgan kreditlar hissasiga to‘g‘ri kelib, ular ham 39,19 foizga oshdi va 160 908,2 million so‘mni tashkil etdi. Bu tashkilot faoliyatining sezilarli darajada oshganidan dalolat beradi.
Kredit portfelining sifati: Umuman olganda, kredit portfelining sifati “yuqori” deb tasniflanadi, ammo muammoli kreditlarning ma’lum bir hajmi ham mavjud. Ularni qoplash uchun kredit yo‘qotishlari bo‘yicha zaxiralar yaratildi.
Daromad ko‘rsatkichlari: Tashkilotning umumiy daromadlari 46,96% ga, xarajatlar esa 155,99% ga o‘sdi. Bu o‘rtacha aktivlar rentabelligining 34,49% dan 15,76% gacha va o‘rtacha kapitalning 37,56% dan 22,98% gacha pasayishiga olib keldi. Shuningdek, hisoblangan foizlarning olingan sof foydaga nisbati 16,99 foizdan 20,28 foizga oshdi.
Xodimlar va mijozlar: Tashkilot xodimlari soni 85 nafarni, yiliga tuzilgan shartnomalar soni esa 5137 tani tashkil etadi.
Kelajak uchun tavsiyalar: “Ahbor-Reyting” reyting agentligi “MICROFIN MIKROMOLIYA TOSHKILOTI” MCHJga aktivlar va kredit portfelini oshirishga, shuningdek, sof foiz marjasi darajasini pasaytirishga alohida e’tibor qaratishni tavsiya etadi. Ular rentabellikning yanada oshishini va tashkilotning bozordagi mavqeini yaxshilashni kutishmoqsa.
Shunday qilib, Agat kredit (“MICROFIN MIKROMOLIYA TASHKILOTI” MCHJ) mikromoliyaviy xizmatlar bozorida yanada rivojlanish uchun o‘sish hamda salohiyatini namoyish qiladi.
Microfin ММТ MChJ oz nomini agat credit ММТ MChJ ozgartirdi
Sizlarga ma'lum qilamizki, 2024 yil 26 avgustdan boshlab "MICROFIN" MChJ Mikromoliya tashkiloti o'zining yuridik nomini "agat credit" MChJ Mikromoliya tashkilotiga o'zgartirdi. Shuningdek, tashkilotning yuridik manzili Toshkent shahri, Mirzo Ulug'bek tumani, Buyuk Ipak Yo'li ko'chasi, 127-a uyga o'zgartirildi, bu 26.08.24 yilgi №2904712-sonli Yuridik shaxsning davlat ro'yxatidan o'tkazilganligi to'g'risidagi guvohnomaga muvofiq amalga oshirildi.
Mikromoliya tashkilotlari (keyingi o'rinlarda MMT deb yuritiladi) moliya tizimida muhim rol o'ynaydi, aholining keng qatlamlari, shu jumladan biznes segmenti va xususiy iste'molchilar uchun moliyaviy xizmatlardan foydalanish imkoniyatini beradi.
agat credit quyidagilarni taklif qiladi:
1. Qulay kreditlash shartlari. Minimal hujjatlar to'plami bilan 2 soat ichida kafolatsiz kredit oling.
2. Ishonchli va xavfsiz. Kompaniya shaxsiy ma'lumotlar va mablag'larning xavfsizligini kafolatlaydigan yuqori darajadagi himoyani ta'minlaydi.
3. Individual yondashuv. MMT kreditning moslashuvchan shartlarini va biznesning xususiyatlarini va mijozning istaklarini inobatga olgan holda moslashtirilgan to'lov jadvalini taklif qiladi.
MMT agat credit 2018 yilda O'zbekiston Respublikasi Markaziy banki tomonidan ro'yxatdan o'tkazildi va 6 yil davomida barchaga, ayniqsa kimki ehtiyoj sezsa, moliyaviy resurslardan foydalanishi mumkinligi bizning asosiy qadriyatimizga aylandi.
Maqsadimiz – insonlarga o‘zlarining moliyaviy ehtiyojlarini ortiqcha stresslarsiz va moliyaviy qiyinchiliklarsiz amalga oshirishda yordam berish. Kompaniya 5 000 ta mijozga va 70 dan ortiq xodimga ega. Xodimlar har kuni foydalanuvchilar uchu sifatli xizmat ko‘rsatish yaratilishini ta’minlaydilar.
agat credit mijozlari uchun kompaniya nomi va rekvizitlarining o'zgarishi qayta tashkil etish hisoblanmasligini bilish muhimdir. agat credit yuridik manzili va nomi o'zgartirilgunga qadar qabul qilingan barcha huquq va majburiyatlarini davom ettiradi hamda yangi yuridik manzil va nom ostida hech qanday shartnomalarni o'zgartirish, bekor qilish yoki qayta rasmiylashtirish, yoki ilgari rasmiylashtirilgan huquqni tasdiqlovchi hujjatlarni o'zgartirish zaruriyatisiz faoliyatini davom ettiradi. Biroq, to‘lovlarni va so‘rovlarni to‘g‘ri rasmiylashtirish uchun Click, Payme, Uzum va boshqa to‘lov tizimlarida yangilangan rekvizitlar va kompaniya nomidan foydalanish zarur.
Barcha qiziqtirgan savollar bilan 1420 yoki (71) 205-80-20 raqamlariga qo'ng'iroq qiling. Shuningdek, barcha so'nggi yangiliklardan xabardor bo'lish uchun ijtimoiy tarmoqlarda bizga obuna bo'ling!